Ziņas

Olaines cietuma resocializācijas centra atkarīgajiem jaunbūves pamatos iemūrē kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

 Vēstījumu paraksta Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure Vēstījumu paraksta RE&RE tehniskais direktors Aldis Gulbis

Vēstījumu paraksta Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure

Vēstījumu paraksta RE&RE tehniskais direktors Aldis Gulbis

  • Vēstījumu paraksta Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure
  • Vēstījumu paraksta RE&RE tehniskais direktors Aldis Gulbis

Turpinot darbu pie jaunās nodaļas izveidošanas narkotiku un alkohola atkarīgajiem ieslodzītajiem, Olaines cietumā š.g. 26. augustā notika konference “Resocializācijas centrs atkarīgajiem – ceļā uz drošāku sabiedrību”.

Klātesošie tika iepazīstināti ar starpposma rezultātiem projektā “Jaunas nodaļas izveide Olaines cietumā, ieskaitot būvniecību un personāla apmācību”, kas tiek īstenots programmas “Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma” ietvaros. Klātesošajiem bija iespēja doties ekskluzīvā ekskursijā pa topošo centru, kā arī piedalīties jaunbūves kapsulas ar vēstījumu nākamajām paaudzēm iemūrēšanas svinīgajā pasākumā.

Būvniecības firmas RE&RE atbildīgais projekta vadītājs Dainis Učelnieks uzsvēra, ka “Olaines cietuma Resocializācijas centra projektam ir valstiska nozīme, jo tas iezīmēs jaunas, uzlabotas ieslodzījuma vietu sistēmas attīstību Latvijā. Mums kā būvniekiem šis projekts ir liels izaicinājums neskatoties uz mūsu darba pieredzi, jo īsā laika periodā būvlaukuma ierīkošana un būvniecības procesa organizēšana ir jāveic slēgtā, ierobežotā cietuma teritorijā, stingri ievērojot visus drošības pasākumus un procedūras”.

Savukārt RE&RE tehniskais direktors Aldis Gulbis visai projektā iesaistītajai komandai novēlēja īstenot šo projektu augstākajā kvalitātē, noteiktajos termiņus un saskaņā ar izvirzītajiem mērķiem.


Ievērojama daļa notiesāto līdz ieslodzījumam lietojuši atkarību izraisošas vielas, un noziegums ir likumsakarīgs vielu ietekmētā dzīvesveida rezultāts. Projekts ir mēģinājums ieviest Latvijas ieslodzījuma vietu sistēmai neraksturīgas metodes darbā ar atkarīgiem cilvēkiem izolācijā, radot labās prakses piemērus pieredzes pārņemšanai arī darbā ar citām ieslodzīto grupām.

Resocializācijas centrā, kas šobrīd tiek būvēts minētā cietuma teritorijā, paredzētas 200 vietas notiesātajiem, kas tiks atlasīti astoņos Latvijas cietumos. Darbs tiks organizēts terapeitiskajās kopienās, ko nodrošinās personāls, kas darbosies pēc kontaktpersonu principa.Projektā 85% ir Norvēģijas finanšu instrumenta finansējums un 15% - Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums. Kopējās izmaksas – 8 277 294 Euro.