Ziņas

Saldus stadionā nosvinēti spāru svētki

Saldus TIKS centrs   Saldus TIKS centrs

Saldus TIKS centrs

Saldus TIKS centrs

  • Saldus TIKS centrs
  • Saldus TIKS centrs

Šodien, 13. maijā norisinājās svinīgā spāru svētku ceremonija daudzfunkcionālajam Saldus stadionam, kurā piedalījās Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa, būvniecības kompānijas RE&RE ģenerāldirektors Didzis Putniņš un citi lūgtie viesi. Saldus novada domes finansētā projekta ietvaros stadionā paredzēta futbola laukuma, astoņu vieglatlētikas skrejceļu un zonu, strītbola un ielu vingrošanas laukuma izbūve un rekonstrukcija. Būvniecības darbus uzsāka 2014. gada 1. septembrī, un tos ir plānots pabeigt šī gada 1. septembrī.

Dienā, kad topošajam sporta kompleksam ir sasniegta augstākā jumta konstrukcija un kad būvnieki kārtī virs spārēm uzkāra krāšņu vainagu, pasākuma dalībnieki pārliecinājās, ka ļoti aktīvi norisinās būvniecības darbi. Visi būvniecības darbi rit saskaņā ar plānoto darbu grafiku, un jau šobrīd ir izbūvēta vairāk kā puse no futbola laukuma, tribīņu un tiesnešu ēkām, pludmales volejbola laukumiem. Lai nodrošinātu precīzu futbola laukuma melnzemes slāņa profilēšanu un zālāja sēšanu, ir pieaicināti Latvijas Futbola federācijas eksperti. Ir pabeigta arī 20 m augsto apgaismes stabu betona pamatu izbūve (viena betona pamatne ir 5 m3  liela un sver apmēram 12 tonnas).

Kā pasākumā atzina Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa, ar būvniecības kompāniju RE&RE ir viegli un patīkami sadarboties, un jau tagad ir skaidrs, ka būvniecības darbi tiks pabeigti laikā, vai pat nedaudz ātrāk.

“Pateicoties veiksmīgam profesionālas komandas darbam, kārtīgam pilsētas saimniekam un nenoliedzami labajai aurai šajā burvīgajā vietā, Saldū, strauji tuvojamies “finiša taisnei”, lai jau vasaras beigās nodotu stafeti daudzo disciplīnu sportistiem. Ne tikai sportā, bet arī būvniecībā rezultātus var izmērīt kilometros - lai nodrošinātu pilnvērtīgu stadiona funkcionalitāti, būvniecības procesā ir izmantoti 942 m elektroapgādes kabeļu, 400 m ūdensvada un teju 1 km lietus kanalizācijas un drenāžas. Esmu pārliecināts, ka jaunais Saldus sporta stadions, kurā ir apvienotas mūsdienu tehnoloģijas un sporta standarti, būs vieta, kurā jau šoruden pulcēsies daudzas paaudzes un kurā svinēs neskaitāmas uzvaras”, pauda RE&RE ģenerāldirektors Didzis Putniņš.

Video reportāža no Saldus stadiona spāru svētkiem šeit.

Papildu informācija par objektu

Pasūtītājs: Saldus novada dome
Galvenais būvuzņēmējs: PS "RERE 04 RE&RE"
Būvuzraudzība: Sergejs Frolovs, SIA “Būvuzraugi LV”
Apakšuzņēmēji: SIA “Saldus ceļinieks”, SIA “AZ Inter”, SIA “Energoavots”, SIA “CVS”.
Stadiona kopējā platība: 14 879,1 m2 (apbūves laukuma platība ir 18 868,51 m2)
Skatītāju vietas tribīnēs: 352
Projekta kopējās izmaksas: 3 117 146,41 EUR
Futbola laukums būs atbilstoši Latvijas Futbola federācijas ieteikumiem, savukārt skrejceļu un zonu segums būs saskaņā ar Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) standartiem.