Ziņas

Atsāk vērienīgos Dzintaru koncertzāles rekonstrukcijas un restaurācijas darbus

Būvniecības uzņēmums RE&RE atsāka rekonstrukcijas un restaurācijas darbus Dzintaru koncertzāles Mazajā (slēgtajā) zālē, kas bija jāpārtrauc līdz ar 2013. gada aktīvās pasākumu sezonas sākumu šī gada jūnijā. Būvniecības darbi turpināsies līdz nākamā gada 31. maijam, kad sāksies jaunā pasākumu sezona, un tad turpināsies līdz pilnīgai darbu izpildei pēc sezonas noslēguma. Plānots, ka visi darbi būs pabeigti 2014. gada nogalē. 

Būvniecības darbus vēsturiskajā ēkā, kas celta pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birzenieka projekta, RE&RE komanda uzsāka 2012. gada oktobrī, vispirms veicot ēkas restaurējamo detaļu demontāžu ar marķēšanu, iekonservējot vēsturiskos sienu gleznojumus, kā arī veicot sagatavošanās darbus, kas saistīti ar jaunā pagrabstāva izbūvi. Saskaņā ar veicamo darbu plānu, ir pabeigta esošās ēkas nesošo koka konstrukciju protezēšana, ēkas ārsienu siltināšana un apšūšana ar fasādes dēļiem (gan vēsturiskajiem, gan jauniem).

Šobrīd, atsākot plānotos darbus otrajā būvniecības posmā, kas ilgs līdz nākamā gada 31. maijam, rit aktīvs darbs pie jaunā titāncinka jumta seguma montāžas un iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūves. Ēkas pagrabstāvā ir pabeigti gandrīz visi plānotie darbi, tiek turpināta starpsienu izbūve. Kā stāsta RE&RE projekta vadītājs Ervīns Koncevičs, “noslēdzoties būvniecības darbiem, Dzintaru koncertzālē būs unikāla, šobrīd Latvijā vienīgā transformējamā grīda. Ņemot vērā pasākuma specifiku un vajadzības, skatītāju zonu varēs transformēt dažādos veidos, novietojot zāles grīdu horizontālā veidā, lai tā būtu deju grīda vai, piemēram, grīdu novietojot slīpi, izveidojot amfiteātri, kas ir vērsts pret skatuvi. Grīdas transformācija būs elektroniska, izmantojot pulti”.

Visas ziemas garumā turpināsies ēkas vēsturiskā koka interjera un tā elementu restaurācijas darbi, pie kuriem uz vietas strādās ap 20 restauratoru, līdz ar to tuvākajās nedēļās tiks uzstādītas visas rekonstruētās un restaurētās durvis un logi, lai netiktu traucēti veicamie darbi arī aukstajos ziemas mēnešos. Plānots izbūvēt arī jaunu apkures sistēmu, kas līdz šim ēkas vēsturē nekad nav bijusi.

“Dzintaru koncertzāles 2013. gada pasākumu sezona ir veiksmīgi noslēgusies, līdz ar to ar jaunu sparu visa RE&RE projekta komanda ir ķērusies klāt nākamajam, ne mazāk svarīgam rekonstrukcijas un restaurācijas darbu posmam. Esmu pārliecināts, ka visi darbi, kā līdz šim, ritēs pēc plāna un noteiktajos termiņos”, stāsta RE&RE valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš.

Savukārt Dzintaru koncertzāles valdes priekšsēdētājs Svens Renemanis uzsver “pateicoties būvniecības uzņēmuma RE&RE profesionalitātei, gatavojot koncertzāles teritoriju tam, lai mēs varētu uzsākt savu koncertsezonu laikus, Dzintaru koncertzālē ir aizvadīta vēl viena skanīga un muzikāliem notikumiem bagāta vasara. Esam gandarīti par sadarbību un līdzšinējo darbu tempu un uzskatām, ka mūsu mazā zāle ir drošās rokās!”.

Pamata informācija par objektu
Projekta kopējās izmaksas: 8,47 miljoni latu.
Projekts tiks realizēts līdz 2014. gada beigām ar diviem tehnoloģiskajiem pārtraukumiem 2013. un 2014. gada vasaras mēnešos.
Telpu platība pēc rekonstrukcijas: 2435,4m².
Jaunizbūvētā pagrabstāva platība pēc rekonstrukcijas: ~ 1200 m2.

Projekta autors ir arhitektu birojs „Jaunromāns un Ābele.” Projekta risinājums paredz visu kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un restaurēšanu. Vizuāli ēka paliks tāda pati, taču tiks uzbūvēti divi jauni paviljoni. Paviljonus novietos blakus esošajām biļešu kasēm un savienos ar koncertzāles ēku caur pagrabstāvu un jaunu stiklotu gaiteni esošās pergolas vietā. Katram paviljonam paredzēta sava funkcija, viens kalpos kā ieejas vestibils ar galveno ieeju no Turaidas ielas. Otrs paviljons ar kafejnīcas un restorāna funkciju atradīsies teritorijas iekšpusē. Starp abiem paviljoniem paredzēts savienojuma gaitenis, kas ļaus paviljonus savstarpēji norobežot. Pēc restaurācijas un rekonstrukcijas Dzintaru koncertzāles Mazā (slēgtā) zāle būs izmantojama  visu gadu, tādējādi ievērojami bagātināsies pilsētas kultūras dzīve.