Ziņas

Atzīmēti VID jaunās ēkas spāru svētki

Ceturtdien, 15. augustā atzīmēti Valsts ieņēmumu dienesta jaunā ēku kompleksa spāru svētki.

Kā norādīja SIA „Biroju centrs Ezerparks” (BCE) valdes priekšsēdētājs Kaspars Zauls, spāru svētki ir brīdis, kad celtniecībā fiziski smagākais darbs ir aiz muguras, kā arī pilnībā iespējams redzēt ēkas fizisko apjomu.

Šobrīd turpinās ēkas 2. kārtas būvniecības darbi un objektā veikti šādi darbi: betonēšana (izpildīti 100%), metāla konstrukciju montāža (izpildīti 100%), jumta izbūve (70%), fasādes konstrukciju izbūve un ailu aizpildījumi (72%), grīdu pamatnes (70%), ieejas kāpņu un pandusa izbūve (65%), starpsienu ierīkošana (56%), apdares darbi (14%), iekšējā ūdensapgāde un kanalizācijas izbūve (40%), iekšējā elektroizbūve (37%), iekšējā apkure, ventilācija un gaisa dzesēšana (40%),dūmu novadīšanas sistēma (40%), vājstrāvas tīkli (30%), ārējās ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli (85%), ārējās elketroapgādes un eletroapgaismes tīkli (40%), 10/0,4 kV iebūvētā transformatoru apakšstacija (85%), ārējie vājstrāvu, telekomunikāciju un ārējie siltumtīkli (40%), ārējie siltumtīkli (95%) un teritorijas labiekārtošanas darbi, ceļi un laukumi (40%).

Jāatzīmē, ka ēkas būvniecībā pēc iespējas tiek izmantoti Latvijā ražoti materiāli. Piemēram, izmantotais stiegrojums ir „Liepājas Metalurga” ražojums, bet ārsienām un starpsienām izmantoti „Keraterm” bloki no keramisko būvmateriālu ražotāja SIA „Lode”. Šie bloki ir ekoloģiski tīri un tiek izgatavoti tikai no dabīgām izejvielām.

Šobrīd būvlaukumā nodarbināti ap 500 celtnieku.

Kā BCE apstiprinājis jau iepriekš, šobrīd panākti valstij izdevīgi jaunās ēkas dalībnieku un būvniecības līguma nosacījumi, kā arī vairāku miljonu latu ietaupījums.

Plānots, ka jaunajā administratīvo ēku kompleksā Talejas ielā 1 strādās vairāk nekā 2500 darbinieku no visām, šobrīd 14 dažādās adresēs Rīgā esošām VID struktūrvienībām, kā arī atradīsies plašs un ērts klientu apkalpošanas centrs. Kompleksa būvniecību pabeigs 2014. gadā. Ēku kompleksa projekta īstenotājs ir SIA „Biroju centrs Ezerparks”, projekta autors arhitektu birojs „Sarma & Norde Arhitekti”, būvdarbu ģenerāluzņēmējs SIA „RE&RE” un projekta finansētājs banka „Nordea”.