Ziņas

Būvniecības darbi Dzintaru koncertzālē notiek saskaņā ar grafiku

Šodien, 14. februārī būvniecības uzņēmums RE&RE informēja par līdz šim paveiktajiem rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem Dzintaru koncertzālē. Pasākuma viesiem bija unikāla iespēja apskatīt un paviesoties tajā koncertzāles daļā, kur tiek izbūvēti divi jaunie paviljoni. Pasākumā piedalījās RE&RE valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš, RE&RE projektu vadītājs Ervīns Koncevičs, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Larisa Loskutova un Dzintaru koncertzāles valdes priekšsēdētājs Svens Renemanis.

Būvniecības darbi Dzintaru koncertzāles Mazajā (slēgtajā) zālē sākās pagājušā gada oktobrī, un tos plānots pabeigt 2014. gada rudenī.

Kā stāsta RE&RE projektu vadītājs Ervīns Koncevičs “uzsākot restaurācijas un būvniecības darbu pirmo posmu, vispirms vēsturiskajā ēkā tika veikta restaurējamo detaļu demontāža ar marķēšanu. Rekonstrukcijas laikā esam iekonservējuši vēsturiskos sienu gleznojumus, kuri jau nākamajā būvdarbu periodā tiks restaurēti. Apjomīgākie darbi ir saistīti ar jaunā pagrabstāva izbūvēšanu - kopumā 5 m dziļumā tiks izbūvēta platība aptuveni 1200 m2 apjomā, kur, saskaņā ar projektu, noslēdzoties būvdarbiem, atradīsies mākslinieku grimētavas, labierīcības, mēģinājuma zāles, kā arī citas tehniskās telpas. Pagrabstāvs no jauna tiks izbūvēts arī zem esošās vēsturiskās ēkas. Lai neradītu bojājumus, ēkai nosēžoties vai mainot atbalsta punktus, ēkas slodzes tiks pārnestas uz skrūvpāļu sistēmu. Turpinām darbus pie pamata konstrukcijas starpsienu un nesošu sienu betonēšanas”.

Šobrīd līdz ēkai ir izbūvēts ūdensvads un lietus kanalizācijas pieslēgums, ēkā ir uzsākti arī santehnikas darbi, kā arī uzsākta zibensnovedēja sistēmas izbūve. Ņemot vērā Jūrmalas ģeogrāfisko novietojumu, ir veikta gruntsūdens līmeņa pazemināšana, izrakts un izvests apmēram 5000 m3 grunts un izveidota mikropāļu atbalsta siena.

“Šodien varam pārliecināties, ka plānotie darbi šajā valsts nozīmes arhitektūras piemineklī, kas celts pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birznieka projekta, rit saskaņā ar grafiku, jo jau pēc pāris mēnešiem sāksies Dzintaru koncertzāles aktīvā koncertu un pasākumu sezona, kuras laikā mēs pārtrauksim darbus, lai pie tiem atkal atgrieztos septembrī. Ņemot vērā mūsu komandas ilggadējo pieredzi un ātros darba tempus, esmu pārliecināts, ka mēs pabeigsim tik svarīgos pagrabstāva betonēšanas darbus laikā”, stāsta Ainārs Pauniņš, RE&RE valdes priekšsēdētājs.

Kā uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Larisa Loskutova, “Dzintaru koncertzāle ir nozīmīgs objekts ne tikai Jūrmalai, bet arī Latvijai, un tāpēc mazās zāles rekonstrukcijas gaita pastāvīgi ir mūsu uzmanības lokā. Ceram, ka arī turpmāk darbi ritēs bez aizķeršanās un jūnija sākumā varēsim aicināt jūrmalniekus un pilsētas viesus uz pirmajiem šīs vasaras koncertiem”.

Pamata informācija par objektu

Projekta kopējās izmaksas: 8,47 miljoni latu.
Projekts tiks realizēts līdz 2014. gada beigām ar diviem tehnoloģiskajiem pārtraukumiem 2013. un 2014. gada vasaras mēnešos.
Telpu platība pēc rekonstrukcijas: 2435,4m².
Vietu skaits zālē pēc rekonstrukcijas: 460 vietas.
Jaunizbūvētā pagrabstāva platība pēc rekonstrukcijas: ~ 1200 m2.

Projekta autors ir arhitektu birojs „Jaunromāns un Ābele.” Projekta risinājums paredz visu kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un restaurēšanu. Vizuāli ēka paliks tāda pati, taču tiks uzbūvēti divi jauni paviljoni. Paviljonus novietos blakus esošajām biļešu kasēm un savienos ar koncertzāles ēku caur pagrabstāvu un jaunu stiklotu gaiteni esošās pergolas vietā. Katram paviljonam paredzēta sava funkcija, viens kalpos kā ieejas vestibils ar galveno ieeju no Turaidas ielas. Otrs paviljons ar kafejnīcas un restorāna funkciju atradīsies teritorijas iekšpusē. Starp abiem paviljoniem paredzēts savienojuma gaitenis, kas ļaus paviljonus savstarpēji norobežot. Pēc restaurācijas un rekonstrukcijas Dzintaru koncertzāles Mazā (slēgtā) zāle būs izmantojama  visu gadu, tādējādi ievērojami bagātināsies pilsētas kultūras dzīve.