Ziņas

Dzintaru koncertzāle ir gatava jaunajai pasākumu sezonai, būvniecības darbi turpināsies rudenī

Būvniecības uzņēmums RE&RE paredzētajā termiņā noslēdza plānotos 1. posma rekonstrukcijas un restaurācijas darbus Dzintaru koncertzāles Mazajā (slēgtajā) zālē, kas bija jāpaveic līdz 2013. gada aktīvās pasākumu sezonas sākumam, un jau 12. jūnijā jūrmalniekus un pilsētas viesus priecēs šīs sezonas pirmais koncerts. Vērienīgie būvniecības darbi vēsturiskajā ēkā, kas celta pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birznieka projekta, atkal atsāksies septembrī, un tos plānots pabeigt līdz 2014. gada nogalei.

Uzsākot restaurācijas un būvniecības darbus, vispirms vēsturiskajā ēkā tika veikta restaurējamo detaļu demontāža ar marķēšanu. Rekonstrukcijas laikā RE&RE meistari iekonservēja vēsturiskos sienu gleznojumus, kuri jau nākamajā būvdarbu periodā tiks restaurēti. Apjomīgākie darbi bija saistīti ar jaunā pagrabstāva izbūvi - kopumā 5 m dziļumā tika izbūvēta platība ~1200 m2 apjomā, kur, saskaņā ar projektu, noslēdzoties būvdarbiem, atradīsies mākslinieku grimētavas, labierīcības, mēģinājuma zāles, kā arī citas tehniskās telpas. Pagrabstāvs no jauna tika izbūvēts arī zem esošās vēsturiskās ēkas.

Šobrīd ir pabeigta esošās ēkas nesošo koka konstrukciju protezēšana. Ēkas ārsienu siltināšana un apšūšana ar fasādes dēļiem (gan vēsturiskajiem, gan jauniem) veikta lielākajai daļai ēkas. Ir veikts jumta nesošo konstrukciju remonts un pabeigta lielākā daļa jaunā titāncinka jumta seguma montāža. Atklātās koncertzāles teritorijā ir pilnībā pabeigti labiekārtošanas darbi, lai koncertzāles apmeklētāji netraucēti varētu baudīt kultūras pasākumus.

RE&RE vienmēr ir bijis kultūras, mākslas cienītājs un arī atbalstītājs, un tāpēc mums bija īpaši svarīgi šo projekta posmu pabeigt paredzētajos termiņos, lai netraucētu Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas ierasto gaitu. Sadarbībā ar Dzintaru koncertzāli esam veikuši visus nepieciešamos pasākumus un izveidojuši jaunu, ērtu un drošu ieeju atklātajā koncertzāles teritorijā. Tomēr līdz pilnīgam būvniecības procesa noslēgumam ir virkne ar veicamajiem darbiem, pie kuriem ar jaunu sparu ķersimies klāt rudenī, lai jau nākamā gada nogalē kopā svinētu šīs kultūrvēsturiskās ēkas otro dzimšanas dienu!” stāsta RE&RE valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš.

„Neraugoties uz Mazās zāles rekonstrukciju, Dzintaru koncertzālē šajā sezonā noritēs ļoti aktīva koncertsezona ar lielisku repertuāru. Līdzās jau tradicionālajiem dažāda žanra festivāliem un koncertiem, šogad gaidāma arī jaunu tradīciju sākšanās. Pirmo reizi šeit notiks TV šova „Comedy Club” humora festivāls. Norisināsies arī jau popularitāti ieguvušie festivāli - „Baleta zvaigznes Jūrmalā”, „Dziedošais KiViNs”, „Jaunais Vilnis” un „Summertime”. Šogad virkne Latvijas populārākie mūziķi un aktieri svin savas jubilejas un tās atzīmēs ar jaunām koncertprogrammām, kuras varēs klātienē baudīt Dzintaru koncertzālē – Ieva Akurātere ar grupu „Pērkons” un leģendārās aktrises Olgas Dreģes 75. gadu jubilejas koncerts. Būs arī Intara Busuļa, Igo un Marijas Naumovas solo koncerti. Jau rītdien, 12. jūlijā, koncertzālē muzicēs diriģenta Mihaila Pletņova vadītais Krievijas Nacionālais orķestris, bet jau 20. jūnijā savu meistarību vijoles spēlē demonstrēs izcilākā Latvijas vijolniece Baiba Skride. Šīs vasaras koncertsezonu koncertzāle atklās ar Vasaras saulgriežu ielīgošanas koncertu 22. jūnijā,” par gaidāmajiem notikumiem šajā sezonā stāsta Dzintaru koncertzāles valdes priekšsēdētājs Svens Renemanis.

Nākamajā būvniecības darbu posmā, kas atsāksies septembrī, plānots pilnībā pabeigt jaunā jumta seguma montāžu, ēkas ārsienu siltināšanu, kā arī fasādes dēļu montāžu. Plānots izbūvēt jaunu apkures sistēmu, kas līdz šim ēkas vēsturē nekad nav bijusi. Tiks uzsākta iekšējo inženiertīklu izbūve un pabeigta visu ārējo inženiertīklu izbūve. Sāksies ēkas vēsturiskā interjera restaurācijas darbi.

Pamata informācija par objektu
Projekta kopējās izmaksas: 8,47 miljoni latu.
Projekts tiks realizēts līdz 2014. gada beigām ar diviem tehnoloģiskajiem pārtraukumiem 2013. un 2014. gada vasaras mēnešos.
Telpu platība pēc rekonstrukcijas: 2435,4m².
Jaunizbūvētā pagrabstāva platība pēc rekonstrukcijas: ~ 1200 m2.

Projekta autors ir arhitektu birojs „Jaunromāns un Ābele.” Projekta risinājums paredz visu kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un restaurēšanu. Vizuāli ēka paliks tāda pati, taču tiks uzbūvēti divi jauni paviljoni. Paviljonus novietos blakus esošajām biļešu kasēm un savienos ar koncertzāles ēku caur pagrabstāvu un jaunu stiklotu gaiteni esošās pergolas vietā. Katram paviljonam paredzēta sava funkcija, viens kalpos kā ieejas vestibils ar galveno ieeju no Turaidas ielas. Otrs paviljons ar kafejnīcas un restorāna funkciju atradīsies teritorijas iekšpusē. Starp abiem paviljoniem paredzēts savienojuma gaitenis, kas ļaus paviljonus savstarpēji norobežot. Pēc restaurācijas un rekonstrukcijas Dzintaru koncertzāles Mazā (slēgtā) zāle būs izmantojama  visu gadu, tādējādi ievērojami bagātināsies pilsētas kultūras dzīve.

Vērot būvniecības procesu tiešsaistē.