Ziņas

Ieliek pamatakmeni Saldus stadionā

Šodien, 12. decembrī, svinīgi iemūrēts pamatakmens Saldus novada domes finansētajā projektā Saldus stadiona rekonstrukcija, kas uzsākts šī gada 1. septembrī. 3 117 146,41 EUR vērtā objekta būvniecības darbus plānots pabeigt 2015. gada 1. septembrī.

Saskaņā ar noslēgto līgumu stadionā paredzēta futbola laukuma, astoņu vieglatlētikas skrejceļu un zonu izbūve un rekonstrukcija. Būvdarbu laikā paredzēts izbūvēt divstāvu tribīņu ēku ar 352 skatītāju vietām, ģērbtuves, sanitārās telpas, treneru un sporta komentētāju telpas, tiesnešu ēku, tiks izbūvēti nepieciešamie inženiertīkli. Tiks izveidoti arī 3 volejbola laukumi, strītbola laukums, ielu vingrošanas laukums, kā arī izveidota atpūtas zona ar soliņiem, kur atjaunos uzbēruma valni un atbalsta sienu.

Futbola laukums tiks izbūvēts atbilstoši Latvijas Futbola federācijas ieteikumiem, savukārt vieglatlētikas skrejceļu un zonu segums atbildīs Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) standartiem. Būvniecības darbu laikā paredzēts ierīkot atbilstošu futbola laukuma zālienu 7946 m2 platībā, atjaunot zālienu stadiona teritorijā 1999 m2 platībā, kā arī ierīkot bruģakmens gājēju celiņus 2199 m2 platībā.

Līdz ar vēstījumu kapsulā tika ievietotas arī šodienas liecības: divas zelta medaļas, novada karogs un Saldus un Brocēnu novadu laikraksts „Saldus Zeme”.

Saldus novadā šobrīd dzīvo gandrīz 28 tūkstoši cilvēku. Pilsētas un novada sporta aktivitāšu grafiks ir piesātināts -  regulāri notiek dažādi sacensību turnīri - sacensības futbolā, basketbolā un citos sporta veidos, kas liecina, ka pieprasījums un vajadzība pēc kvalitatīva sporta stadiona ir augsta.

Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa savā uzrunā teica: „Ir liels prieks, jo Saldus novadam šis stadions būs jau otrā gadsimta būve. Pirmā – Saldus Mūzikas un mākslas skola - sevi ir attaisnojusi, tajā satiekas dažādu paaudžu saldenieki un apkārtnes iedzīvotāji. Es ticu, ka tas izdosies arī šeit. Stadions ir nozīmīgs objekts Saldus novadam. Tas būs piemērots arī starptautiskām sporta sacensībām, un mūsu novada, kā arī apkārtnes iedzīvotāji šeit varēs sportot un atpūsties kvalitatīvā vidē.”

"Mums ir patiess prieks dot savu ieguldījumu Saldus sporta stadiona tapšanā. Mūsu uzņēmums ir ilggadējs sporta pasākumu un notikumu atbalstītājs, arī paši vienmēr esam bijuši sportiski aktīvi, tāpēc esam ieinteresēti un pārliecināti par veiksmīgu rezultātu. Ceram, ka jaunais stadions paaugstinās novada sportisko garu, mudinās iedzīvotājus būt fiziski aktīviem un baudīt sporta aktivitātes gan no dalībnieku, gan no skatītāju rindām. Esam pārliecināti, ka jau nākamgad, 1. septembrī, rekonstruētais un modernais stadions būs gatavs uzņemt Saldus skolu jauniešus un ikvienu sporta aktivitāšu cienītāju," tā Didzis Putniņš, RE&RE valdes loceklis.

Kopējā stadiona platība ir 14 879,1 m2, savukārt apbūves laukuma platība - 18 868,51 m2 .

Video reportāža no Saldus stadiona pamatakmens likšanas pasākuma šeit.