Ziņas

Imantā no šodienas trīs jaunas sociālo dzīvokļu ēkas ar 287 dzīvokļiem un veselības centrs. Dzīvokļu atslēgas saņem pirmie īrnieki.

Šodien. 24. jūlijā, plkst. 14.00, Imantas 8. līnijā 1A, Rīgā tiek atklātas trīs jaunas sociālo dzīvokļu ēkas, veselības centrs „Imanta”, Rīgas Sociālā dienesta teritoriālais un dienas centrs. Objekta būvniecību 2012. gada augustā uzsāka pilnsabiedrība "RE&RE un Dārti"; būvniecības darbi ir pabeigti un ēkas nodotas ekspluatācijā. Šodien savu dzīvokļu atslēgas saņem pirmie seši to īrnieki.

"Imantas projekts mums ir īpašs. Jau no pirmās dienas esam teikuši, ka projekta centrā ir cilvēks. Pabeigtais komplekss tam ir skaidrs pierādījums. Esam gandarīti, ka mums bijusi iespēja būvēt tieši sociālo dzīvokļu ēkas, tādējādi atbalstot sociāli neaizsargāto ģimeņu  tiesības uz komfortabliem dzīves apstākļiem.  Visas ēkas un publiskās telpas, kā arī labiekārtotā teritorija veidota tā, lai būtu pilnībā pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Projekta gaitā veiktas visas nepieciešamās, kā arī papildus pārbaudes, kā arī neatkarīga ekspertīze, lai novērstu jebkādas nepilnības. Visu pārbaužu atzinumi bijuši pozitīvi.
Jau svinot spāru svētkus pagājušā gada oktobrī, solījām, ka šovasar pirmie šo ēku iedzīvotāji saņems savas atslēgas. Mums prieks, ka šodien tās tiek pasniegtas pirmajiem dzīvokļu īrniekiem," tā Ainārs Pauniņš, RE&RE valdes priekšsēdētājs.

Par projektu

Objektā atrodas trīs (piecu, sešu un septiņu stāvu) daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas ar sociāliem dzīvokļiem, veselības centru „Imanta”, Rīgas sociālā dienesta Teritoriālo centru, Rīgas sociālā dienesta Dienas centru. Kopējā teritorijas platība ir 15 030 m2, apbūves platība 3 245,20 m2.  Visas trīs ir monolītā dzelzsbetona ēkas ar monolītajām sienām un pārsegumiem. Lai vizuāli atdzīvinātu ēku garos apjomus, fasāžu horizontālajam un vertikālajam dalījumam izmantotas dažādu toņu krāsojuma joslas un laukumi.
Kopā ēkās izvietoti 287 dzīvokļi, kā arī viens grupu dzīvoklis personām ar garīgas veselības traucējumiem, kurš sastāv no 14 vienistabas dzīvokļiem. Vienā no ēkām izbūvēti 8 vienistabas dzīvokļi, kas īpaši pielāgoti cilvēkiem ar  kustību traucējumiem.
Teritorijā izbūvētas 80 autostāvvietas, kā arī velonovietnes. Teritorijā izbūvēti vairāki apzaļumoti iedzīvotāju atpūtas laukumi, kā arī sporta aktivitāšu laukumi ( galda spēles) un bērnu rotaļu laukumi.
Veselības centra "Imanta" telpās izbūvēta baseina telpa zīdaiņiem, kurā izvietota zīdaiņu vanna-baseins.

Par vides pieejamību projektā

Visā teritorijā un ēkām pilnībā nodrošināta vides pieejamība — izbūvēti atbilstoša platuma celiņi gājējiem, celiņu krustojumos ar piebrauktuvēm izveidotas slīpnes (pandusi), ērtībai pie ieejām ēku dzīvojamās daļās (vējtveros un kāpņu telpās ) nav sliekšņu un pakāpienu. Kāpņu telpās liftu durvis izvietotas  ieeju grīdas līmenī, pietiekams lifta kabīnes izmērs cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos.
Visās ēkās ievērotas vides pieejamības prasības – atbilstoša platuma ieejas durvis, gaiteņi, koplietošanas telpu durvis bez sliekšņiem. Rīgas sociālā dienesta centru telpās, kā arī Veselības centra "Imanta" telpās izveidoti sanmezgli ar specializētu aprīkojumu cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Visās trijās dzīvojamās ēkās ar sociāliem dzīvokļiem koplietošanas gaiteņos gar sienām izbūvētas margas — roku balsti, kas atvieglo pārvietošanos cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Elektriskais apgaismojums ieslēdzas ar kustības sensoru palīdzību.