Ziņas

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā uzsāk vērienīgākos darbus pēdējo 100 gadu laikā

22. janvārī, Latvijas Nacionālajā mākslas muzeja (LNMM) galvenajā ēkā, piedaloties Rīgas domes priekšsēdētāja vietniekam Andrim Amerikam, Latvijas Republikas kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei, muzeja direktorei Mārai Lācei un būvniecības uzņēmuma RE&RE ģenerāldirektoram Didzim Putniņam, svinīgi tika parakstīti līgumi par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas restaurācijas, rekonstrukcijas un jaunas būvniecības darbu veikšanu.

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras direktore Anita Krūmiņa parakstīja līgumu par projekta „Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas, Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 10A restaurācija un infrastruktūras uzlabošana” īstenošanu. Apstiprinātais ERAF finansējums – Ls 7 999 059,07 LVL, valsts budžeta dotācija – 211 764,71 LVL.

Savukārt ar RE&RE ģenerāldirektoru Didzi Putniņu tika parakstīts līgums par muzeja ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un paplašināšanas darbu veikšanu. Kopējās projekta izmaksas ir 24 miljoni latu, no kuriem 15 miljonus latu piešķir Rīgas dome.  Muzeja rekonstrukcijas darbus plānots pabeigt 2015. gadā.

Kā atzīst Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks "Šis, kopš 1905. gada, kad muzejs sāka savu darbu, ir pirmais lielais remonts un var teikt, ka šobrīd ir uzsākts darbs pie simtgades remonta. No jumta līdz pamatiem ar visu jauno piebūvi Rīga iegūs vēl vienu ļoti cienījamu, varbūt pat, ņemot vērā tehnoloģijas, vienu no modernākajām muzeja ēkām vismaz Austrumeiropā noteikti. Un par to mēs varam būt lepni”. 

RE&RE ģenerāldirektors Didzis Putniņš norādīja, ka „šo dienu jau sen ir gaidījusi visa Latvija, arī mēs. Šobrīd pēc projekta izstrādes, finansējuma piešķiršanas ir palicis pēdējais posms - būvdarbi - jaunā apjomīgā pazemes apjoma izbūve un esošās ēkas restaurācija un esam gatavi tos sākt - RE&RE projekta komandā ir Latvijas profesionālākie inženieri un restauratori. Lai gan projekts ir sarežģīts, jo īpaši pazemes izbūves daļā un tās savienošanās ar simtgadīgo esošo ēku, un projekta gaitā būs ne viens vien izaicinājums, tomēr esmu pārliecināts, ka 2015. gadā, kad Latvijas būs ES prezidējošā valsts – mums būs pašiem sava mazā Luvra, kur varēs droši uzglabāt un izstādīt ne tikai nacionālās pērles, bet arī pasaules mākslas šedevrus”.

2010. gada 25. maijā Rīgas domes Īpašuma departamenta izsludinātajā starptautiskajā metu konkursā “Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 10a rekonstrukcijas un piebūves projekta izstrāde” žūrijas komisija par labāko vienbalsīgi atzina Lietuvas arhitektu biroja “Processoffice” radīto metu ar devīzi “VV 903”. Projekta ietvaros tiks modernizēta tuvu avārijas stāvoklim esošā ēka, kā arī risināti telpu trūkuma jautājumi.

Vērot LNMM būvniecības procesu tiešsaistē.