Ziņas

Latvijas Nacionālās bibliotēkas makets

10. janvārī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvobjektā viesojās arhitekts Gunārs Birkerts, jaunās LNB ēkas projekta autors, lai kopā ar būvniekiem apskatītu interjera detaļas un telpu iekšskatus, kas izbūvēti LNB ēkas maketā. Birkerts ir visu laiku ražīgākais un ievērojamākais latviešu arhitekts, pēc kura projektiem uzceltas un renovētas neskaitāmas publiskās būves daudzās pasaules valstīs – universitāšu ēkas, bibliotēkas, muzeji.

Vizītes laikā tika saņemtas pozitīvas atsauksmes un labi vērtējumi no arhitekta puses par paveiktiem darbiem un izbūvētiem apdares materiāliem maketa ēkā, kā arī konceptuāli panākta gandrīz visu apdares materiālu saskaņošana.

Jaunā LNB ēkas kopējā platība būs apmēram 40 tūkstoši kvadrātmetru, un vairāk nekā 1000 lasītājiem būs vieta ēkā. Trīspadsmit stāvu ēkā tiks uzglabātas 6 500 000 vienības un dienā tiks apkalpoti ap 3000 lasītāju.

LNB interjera kolonnu apšuvums būs ar kompozītmateriālu, sienu apdare no bērza finierējuma koka paneļiem, dekoratīvu nerūsējošā tērauda margu un grīdlīsti, grīdas apdarē izmantots granīts „Nero Africa Impala” attēlojot mozaīku no ēkas ātrija vestibila. Savukārt grīdas apdarē tiks izmantoti kļavas koka dēļi un sienu apdare būs no bērza finierējuma koka paneļiem, dekoratīvu nerūsējošā tērauda margu un grīdlīsti.