Ziņas

Mākslas muzeja būvžogs pārtapis košā pilsētvides izstādē

Kamēr Latvijas Nacionālās mākslas muzejs (LNMM) piedzīvo vērienīgus rekonstrukcijas un restaurācijas darbus, Rīgas iedzīvotājiem un arī pilsētas viesiem ir iespēja aplūkot unikālu pilsētvides izstādi, kas ataino Latvijas mākslas spožāko autoru darbu izlasi, kā arī sniedz informāciju par LNMM ēkas vēsturi un rekonstrukcijas gaitu.

Uz informatīvajām plāksnēm, kas izvietotas uz LNMM ieskaujošā būvžoga, ir aplūkojamas 22 mākslas darbu reprodukcijas – izlase ar populārākajiem un nozīmīgākajiem latviešu autoru darbiem, kas iepriekš bija skatāmi LNMM pastāvīgajā ekspozīcijā - Vilhelma Purvīša, Jāņa Rozentāla, Johana Valtera, kā arī Kārļa Padega, Ģerderta Eliasa, Jāņa Tīdemaņa, Voldemāra Tones un citu autoru gleznu reprodukcijas.

Drīzumā mākslas darbu reprodukcijas būs skatāmas arī uz Elizabetes ielai piegulošā būvžoga posma. Gleznu izlasi veido Kārļa Hūna un Jūlija Federa mākslas darbi, kas iezīmē latviešu profesionālās mākslas pirmsākumus. Savukārt Rīgā dzīvojošo un strādājošo krievu autoru daiļrade pārstāvēta ar Nikolaja Rēriha, Nikolaja Bogdanova-Beļska un Sergeja Vinogradova darbu reprodukcijām.

Šī izstāde būs skatāma no 30. aprīļa līdz pat 2015. gadam, kad plānots pabeigt visus plānotos restaurācijas un rekonstrukcijas darbus.

LNMM ir pilnībā ir atbrīvojis vēsturisko ēku, kurā līdz šim notika restaurācijas izpētes darbi, un būvniecības kompānija RE&RE ir uzsākusi darbus pilnā apjomā saskaņā ar plānoto būvdarbu grafiku. Šobrīd objektā jau izveidota būvlaukuma teritorija, demontēts bērnu laukums un parka soliņi. Ir izvietoti konteineri un pagaidu laukumi ar šķembām. Procesā ir pagaidu atbalsta sienas izbūve un grunts norakšana teritorijā. Jau uzsākti demontāžas darbi un ēkas pamatu pastiprināšanas darbi ar Jet -Grouting tehnoloģiju.

Šogad turpināsies ēkas pamatu pastiprināšanas darbi un demontāžas darbi ēkā, kā arī jaunās piebūves izbūve un jumta konstrukcijas restaurācijas darbi.

Vērot LNMM būvniecības procesu tiešsaistē.