Ziņas

Noslēdzošie būvniecības darbi Dzintaru koncertzālē turpināsies rudenī

Jūnija sākumā būvniecības uzņēmums RE&RE saskaņā ar būvdarbu grafiku plāno pabeigt 2. posma rekonstrukcijas un restaurācijas darbus Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē, lai estrādes daļā varētu sākt jauno koncertsezonu. Vasaras periodā būvdarbi Mazajā zālē tiks pārtraukti. Noslēdzošie būvniecības darbi vēsturiskajā ēkā, kas celta pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birznieka projekta, turpināsies septembrī, pēc aktīvās koncertsezonas noslēguma.

Ēka celta 1936. gadā un ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Būvniecības darbi tajā sākti 2012. gada oktobrī. Līdz šim, saskaņā ar būvniecības darbu plānu, pabeigta vēsturiskās koka ēkas fasādes dēļu restaurācija un montāža, kā arī restaurēto logu un durvju montāža. Sākti koncertzāles fasādes krāsošanas darbi, kas pilnībā tiks pabeigti pēc tehnoloģiskā pārtraukuma. Pabeigta arī jaunā titāncinka jumta seguma izbūve. Veikts apjomīgs darbs pie vēsturiskā koka interjera un tā elementu restaurācijas, kas arī pilnībā tiks pabeigts pēc tehniskā pārtraukuma. Līdz šim veikta vairāku interjera koka elementu restaurācija (tostarp dzegu, kolonnu, kapiteļu u.c.), kā arī griestu restaurācija skatuves, zāles un Rietumu foajē zonās. Restaurēti arī vēsturiskie saplākšņu sienu paneļi un iekšdurvis, kuru montāža tiks pabeigta rudens darbu sezonā.

Izbūvēts jauns kafejnīcas paviljons - pēc koncertsezonas tiks veikta tā iekšējā apdare un inženiertīklu montāža. Daļēji pabeigta arī teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana. Visā ēkā ir pabeigts darbs pie iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūves, tostarp ventilācijas sistēmas, elektrosistēmas, apkures sistēmas, kas līdz šim ēkā  nekad nav bi-jusi, ūdens un kanalizācijas sistēmas un ugunsdzēsības sistēmu izbūves. Pēc koncertsezonas ēkas iekšpusē tiks turpināti iekšējās apdares un santehnisko iekārtu montāžas darbi.
“Pateicoties ventilācijas, elektrosistēmu un apkures sistēmu izbūvei, koncertzāles izmantošana kultūras un mākslas pasākumu organizēšanai būs iespējama ne tikai vasaras sezonā, bet visu gadu, turklāt tai būs unikāla, šobrīd Latvijā vienīgā, transformējamā grīda un automātiskā krēslu sistēma ar 492 skatītāju vietām,” stāsta projekta vadītājs Ervīns Koncevičs.

Dzintaru Koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas pasākums norisināsies 6. jūnijā.

 

Pamatinformācija par objektu

  • Projekta kopējās izmaksas:  11,5 miljoni eiro.
  • Telpu platība pēc rekonstrukcijas: 2435,4 m².
  • Jaunizbūvētā pagrabstāva platība pēc rekonstrukcijas: ~ 1200 m2.

Projekta autors ir arhitektu birojs „Jaunromāns un Ābele.” Projekta risinājums paredz visu kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un restaurēšanu. Vizuāli ēka paliks tāda pati, taču tiks uzbūvēti divi jauni paviljoni. Paviljonus novietos blakus esošajām biļešu kasēm un savienos ar koncertzāles ēku caur pagrabstāvu un jaunu stiklotu gaiteni esošās pergolas vietā. Katram paviljonam paredzēta sava funkcija, viens kalpos kā ieejas vestibils ar galveno ieeju no Turaidas ielas. Otrs paviljons ar kafejnīcas un resto-rāna funkciju atradīsies teritorijas iekšpusē. Starp abiem paviljoniem paredzēts savienojuma gaitenis, kas ļaus paviljonus sav-starpēji norobežot. Pēc restaurācijas un rekonstrukcijas Dzintaru koncertzāles Mazā (slēgtā) zāle būs izmantojama  visu gadu, tādējādi ievērojami bagātināsies pilsētas kultūras dzīve.