Ziņas

Nosvinēti spāru svētki pirmajai pašvaldības sociālajai mājai Imantā

Piektdien, 11. oktobrī notika svinīgā spāru svētku ceremonija pirmajai daudzdzīvokļu sociālajai mājai Imantas 8. līnijā 1A. Tajā piedalījās Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks, SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule, kā arī būvniecības kompānijas RE&RE valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš. Būvniecības darbi tika uzsākti šī gada maijā, un tos plānots pabeigt 2014. gada jūlijā.

Sociālās dzīvojamās mājas, kas atradīsies uz 15 030 m2 liela zemes gabala, būtiski atšķiras no līdzīgiem projektiem, jo tās ir projektētas tā, lai pilnībā atbilstu gados vecāku cilvēku un cilvēku ar invaliditāti vajadzībām. Saskaņā ar projektu 3 ēkās kopumā būs 297 vienistabas sociālie dzīvokļi, tostarp 8 ir īpaši projektēti un būvēti cilvēkiem ar invaliditāti. Turklāt šajās ēkās būs arī veselības centrs un sociālā dienesta telpas.

Visi dzīvokļi būs ar pilnu iekšējo apdari, savukārt ārstniecības centra un sociālā dienesta telpu apdare būs atbilstoša augstām higiēnas prasībām, to pielāgojot arīdzan ārstniecībai. Šī projekta ietvaros tiks sakārtota arīdzan apkārtnes infrastruktūra - uzbūvētas piebrauktuves un gājēju celiņi, autostāvvietas 124 automašīnām, divriteņu novietnes. Dzīvojamo ēku teritorijā būs vairāki apzaļumoti atpūtas laukumi iedzīvotājiem, bērnu laukumi, kā arī suņu pastaigas laukums.

Visi būvniecības darbi norit saskaņā ar darbu grafiku, un šobrīd ir pabeigta monolītā dzelzsbetona karkasa izbūve pirmajai ēkai. Šomēnes ir plānots pabeigt dzelzsbetona karkasa betonēšanu arī pārējām divām ēkām. Ir uzsākta ārējo inženiertīklu būvēšana: ir izveidots elektroapgādes tīklu pieslēgums apakšstacijai, pabeigta daļa no ūdensapgādes, kanalizācijas un drenāžas tīkliem. Ir uzsākti piebraucamo ceļu un ietvju būvdarbi, kā arī iekšējo inženiertīklu (apkures, ventilācijas, kanalizācijas un ūdensvada) būvniecība, grīdu betonēšana un starpsienu izveide. Ir arī uzsākta PVC logu konstrukciju montāža. Drīz plānots uzsākt siltumtrases būvēšanu projekta teritorijā līdz ēkas pieslēgumvietām un pieslēgt siltumu. Ziemas periodā ir paredzēts veikt iekšdarbus: inžnieniertīklu būvi un apdares darbus.

"Īpašs prieks par cilvēkiem, kuri nākamā gada vasarā šeit saņems jauno dzīvokļu atslēgas. Ir lietas, kuras darām katru dienu, par kurām priecājamies un baudām, tomēr jauns dzīvoklis ir kas vairāk. Daudziem cilvēkiem šāds brīdis ir tikai reizi mūžā, tāpēc esmu lepna, ka mūsu uzņēmums ir ieguldījis savu artavu šajā pasākumā," saka SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule.

Kā atzīst RE&RE valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš, “mums kā būvniekiem spāru svētki ir īpašs notikums, un šajā objektā tas ir jo īpašāks, jo būvējam mājvietu daudziem, sociāli mazāk aizsargātiem cilvēkiem, kas, esmu pārliecināts, būs gandarīti dzīvot ērtā, modernā, piemērotā un patiesi sakoptā vidē. Esmu gandarīts, ka pateicoties visai projektā iesaistītajai komandai, profesionālajam komandas darbam, būvniecības darbi raiti rit uz priekšu, saskaņā ar būvniecības darbu grafiku, un ka jau nākamā gada vasarā svinēsim “sālsmaizi” ar jaunajiem māju iemītniekiem”.