Ziņas

Pabeigta Dzintaru koncertzāles Mazās (slēgtās) zāles restaurācija un rekonstrukcija.

Foto: Ieva Luka, LETA%u0101 Foto: Ieva Luka, LETA Foto: Ieva Luka, LETA Foto: Ieva Luka, LETA

Foto: Ieva Luka, LETA%u0101

Foto: Ieva Luka, LETA

Foto: Ieva Luka, LETA

Foto: Ieva Luka, LETA

  • Foto: Ieva Luka, LETA%u0101
  • Foto: Ieva Luka, LETA
  • Foto: Ieva Luka, LETA
  • Foto: Ieva Luka, LETA

Ar svinīgu Dzintaru koncertzāles Mazās (slēgtās) zāles atslēgas atdošanu atpakaļ Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim, ko būvniecības kompānijas RE&RE valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš saņēma 2012. gadā, ir pabeigti vērienīgie vēsturiskās ēkas restaurācijas un rekonstrukcijas darbi.

Restaurācijas un rekonstrukcijas darbu rezultātā nodrošināta 1936. gadā celtās ēkas ekspluatācijas iespēja ne tikai vasaras mēnešos, bet visa gada garumā, tādējādi ievērojami bagātinot pilsētas kultūras dzīvi.

Projekta izstrādē un realizēšanā saglabātas un restaurētas visas kultūrvēsturiskās vērtības. Vizuāli ēka ir tāda kā sākotnēji, taču ir uzbūvēti divi jauni paviljoni. Paviljoni novietoti blakus līdzšinējām biļešu kasēm un savienoti ar koncertzāles ēku caur pagrabstāvu. Katram paviljonam ir sava funkcija. Viens no tiem kalpo kā ieejas vestibils ar galveno ieeju no Turaidas ielas, savukārt otrs paviljons ar kafejnīcas un restorāna funkciju atrodas teritorijas iekšpusē. Labos apstākļos saite ar dabu var tikt veidota tieša, atverot stikla sienas.

Apjomīgākie restaurācijas un rekonstrukcijas darbi bija saistīti ar jaunā pagrabstāva izbūvēšanu. Kopumā 5 m dziļumā izbūvēta platība aptuveni 1200 m2. Pagrabstāvs no jauna izbūvēts arī zem esošās vēsturiskās ēkas. Lai neradītu bojājumus, ēkai nosēžoties vai mainot atbalsta punktus, ēkas slodzes tika pārnestas uz skrūvpāļu sistēmu. Tā kā pagraba jaunbūve atrodas 1,5 metri zem jūras līmeņa, tika veikta arī gruntsūdeņu līmeņa pazemināšana.

Dzintaru koncertzālei izbūvēti papildu 1500m², ierīkotas mākslinieku grimētavas, mēģinājumu zāle, apmeklētāju garderobe, labierīcības un tehniskās telpas, kā arī veikta bojāto koka konstrukciju nomaiņa un restaurēts Art Deco interjers. Labiekārtota arī Mazajai zālei tieši pieguļošā teritorija.

Plašāka informācija par ēkas restaurācijas un rekonstrukcijas gaitu ir pieejama šeit.