Ziņas

Sākot sociālo dzīvojamo māju būvniecību Imantā, to pamatos iemūrē kapsulu ar vēstījumu par šodienas notikumiem

27. jūnijā plkst. 15:00 Rīgā, Imantas 8. līnijā 1A tika oficiāli sākta triju pašvaldības sociālo dzīvojamo māju celtniecība. Par godu šim notikumam pašvaldības un būvnieku pārstāvji ēku pamatos iemūrēja kapsulu, lai nākamajām paaudzēm atstātu liecības par svarīgākajiem notikumiem dienā, kad sākta ēku celtniecība. Būvniecības darbus veic pilnsabiedrība “RE&RE un Dārti” pēc SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” pasūtījuma un SIA “Eja” projekta.

Imantas 8. līnijas dzīvojamajās ēkās kopumā plānoti 290 sociālie dzīvokļi, kā arī veselības centrs un sociālā dienesta telpas. Ēkas būs 5, 6 un 7 stāvus augstas. Sociālās dzīvojamās mājas būtiski atšķiras no līdzīgiem projektiem, jo tās izstrādātas, lai pilnībā nodrošinātu gados vecāku cilvēku un cilvēku ar īpašām vajadzībām prasības, kuri nākotnē būs šo sociālo dzīvokļu iemītnieki. Sociālo dzīvojamo ēku, veselības centra un sociālā dienesta telpu būvniecības un apkārtnes labiekārtošanas darbi izmaksās 9,34 miljonus latu. Ēku būvniecību plānots pabeigt 2014. gada vasaras beigās.

“Jau 20 gadus RE&RE piedalās Latvijas kultūrai, vēsturei un izglītībai, bet pašos pamatos - cilvēkiem - nepieciešamu un svarīgu ēku būvniecībā. Šis projekts mums ir īpašs ar to, ka visā tā plānošanā un izstrādē, un tagad arī būvniecībā  - centrā ir cilvēks, tās nākotnes iedzīvotājs. Šajās ēkās visa infrastruktūra un vide tiks veidota tā, lai cilvēki ar īpašām vajadzībām un vecāka gada gājuma cilvēki šeit justos patiešām kā mājās. Piemērotas un pārdomātas uzbrauktuves, nobrauktuves, ērti un viegli pieejams veselības centrs un sociālais dienests, pārdomāts gājēju virsmu slīpums un trepju augstums, plaši lifti un durvju ailes ir tikai dažas no niansēm. Šī projekta plānošanā cilvēks - tās nākamais iedzīvotājs, ir bijis vissvarīgākais,” par projektu stāsta SIA “RE&RE” valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš.

Svinīgajā kapsulas iemūrēšanas pasākumā piedalījās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, vietnieks Andris Ameriks, Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko kopā ar SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” valdes priekšsēdētāju Andreju Požarnovu un SIA “RE&RE” valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš.