Ziņas

Sociālo māju un Imantas Veselības centra būvniecības process rit saskaņā ar grafiku

Šī gada jūlijā pilnsabiedrība “RE&RE un Dārti” plāno pabeigt visus Latvijā lielākā sociālo dzīvokļu kompleksa un veselības centra būvniecības darbus, kas tika sākti 2013. gada 27. jūnijā. Pašlaik ir pabeigti 80% no ēku fasādes darbiem un ārējo inženierkomunikāciju tīklu izbūves darbiem, vairāk nekā puse no veicamajiem iekšdarbiem un būvniecības objekta labiekārtošanas darbiem. Par darbu izpildes kvalitāti un termiņu ievērošanu būvnieki saņēma pozitīvu vērtējumu no pasūtītāja, SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”, kā arī Rīgas domes pārstāvjiem, kas aprīļa sākumā klātienē novērtēja līdz šim paveikto.

Sociālās dzīvojamās mājas, kas atrodas uz 15 030 m 2 zemes platības, būtiski atšķiras no līdzīgiem projektiem Latvijā, jo tās ir celtas, lai pilnībā nodrošinātu gados vecāku cilvēku prasības un atvieglotu dzīves apstākļus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Atbilstoši projektam 3 ēkās – 5 stāvu, 6 stāvu un 7 stāvu, ieskaitot pagrabstāvu, būs vienistabas sociālie dzīvokļi, un arī grupu dzīvokļi speciāli projektēti un izbūvēti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Šajās ēkās būs arī veselības centrs un sociālā dienesta telpas.

Visi dzīvokļi būs ar pilnu iekšējo apdari, savukārt ārstniecības centra un Sociālā dienesta telpu apdare būs atbilstoša augstām higiēnas prasībām un ārstnieciskajām funkcijām. Pateicoties šim projektam, tiks sakārtota arī apkārtējā infrastruktūra – izbūvētas piebrauktuves un gājēju celiņi, autostāvvietas 80 automašīnām, divriteņu novietnes. Dzīvojamo ēku teritorijā būs vairāki apzaļumoti atpūtas laukumi iedzīvotājiem un bērnu laukumi.


Pamatinformācija par objektu

  • Būvniecības un apkārtnes labiekārtošanas izmaksas ir 13,37 miljoni eiro.
  • Būvniecības darbus veic pilnsabiedrība “RE&RE un Dārti” pēc SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” pasūtījuma saskaņā ar SIA “Eja” izstrādāto projektu.
  • Kopējā apbūves platība ir 15 030 m2. Kopā 3 ēkas - 5 stāvu, 6 stāvu un 7 stāvu ēkas ieskaitot pagrabstāvus.
  • Jaunajās sociālo dzīvokļu ēkās atradīsies arī Rīgas pašvaldības SIA “Veselības centrs Imanta”, Rīgas Sociālā dienesta dienas centrs, kā arī Rīgas Sociālā dienesta teritoriālais centrs.