Ziņas

Svinīgi atklāj rekonstruēto Saldus stadionu

25. septembrī ar svinīgu un sportisku ceremoniju atklāja rekonstruēto Saldus stadionu. Atklāšanas pasākumā piedalījās Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa, būvniecības kompānijas RE&RE ģenerāldirektors Didzis Putniņš, Latvijas Futbola federācijas un Latvijas Vieglatlētikas savienības pārstāvji, kā arī citi aicinātie viesi, pilsētas iedzīvotāji.

Uzņēmuma RE&RE ģenerāldirektors Didzis Putniņš uzsvēra, ka vienmēr patīkami būvēt objektu ar pievienoto vērtību, kāda, nenoliedzami, ir arī Saldus stadionam. Didzis Putniņš uzsvēra, ka galvenais mērķis ir, lai stadionā jaunieši var sportot, trenēties, augt un lai tie mācās būt stipri, mērķtiecīgi un neatlaidīgi.

Tā kā stadionam pāri iet viens no pasaules meridiāniem, RE&RE Saldus novadam uzdāvināja granīta plāksni ar iegravētām meridiāna koordinātēm – 22º30. Plāksne ir apskatāma pie ieejas stadionā.

Saldus novada domes finansētā projekta ietvaros stadionā tika izveidots futbola laukums, astoņi vieglatlētikas skrejceļi un zonas, izbūvēts un rekonstruēts strītbola un ielu vingrošanas laukums, kā arī izbūvēti trīs volejbola laukumi. Futbola laukums ir izbūvēts atbilstoši Latvijas Futbola federācijas ieteikumiem, savukārt vieglatlētikas skrejceļu un zonu segums atbilst Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas  standartiem. Stadionā papildus izbūvēta arī divu stāvu tribīņu ēka ar 352 skatītāju vietām, ģērbtuvēm, sanitārajām, treneru un sporta komentētāju telpām.

Stadiona rekonstrukcijas darbi tika uzsākti 2014. gada 1. septembrī, un kopējā stadiona platība ir 14 879,1 m2 (apbūves laukuma platība ir 18 868,51 m2). Būvniecības procesā, ko uzsāka 2014. gada 1. septembrī un kura kopējās izmaksas ir 3 117 146,41 €,  izmantoti 942 m elektroapgādes kabeļu, 400 m ūdensvada un teju 1 km lietus kanalizācijas un drenāžas.
 

Video reportāža no Saldus stadiona atklāšanas šeit