Ziņas

Veiksmīgi noslēdz stacionāra “Gaiļezers” 7. korpusa telpu rekonstrukcijas darbus

RE&RE noslēdza 2012. gada jūnijā uzsākto SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca" stacionāra "Gaiļezers" 7. korpusa telpu rekonstrukciju, kurās tiks vienkopus koncentrētas radioloģiskās un funkcionālās diagnostikas telpas un kurās pacientiem ar sirds un asinsvadu saslimšanām varēs veikt gan izmeklējumus, gan nodrošināt nepieciešamo ārstēšanu. Kopējā rekonstruēto telpu platība ir 2862.0 m2, ēkas būvtilpums 13466.0 m3.

Sakotnējā 7. korpusa ēka bija vienstāvīga celtne ar daļēji izmantojamu tehnisko stāvu. Korpusa rekonstrukcijas darbu gaitā ēkai izbūvēts otrais stāvs. Pirmajā stāvā paredzēts izvietot radioloģiskās diagnostikas telpas, t.i., četras angiogrāfu telpas ar atbilstošām satelīttelpām, kā arī dienas stacionāru, kas apkalpo šīs telpu grupas. Šajā stāvā izvietotas arī pacientu izmeklēšanas telpas, kā arī vairāki ārstu darba kabineti, personāla telpas, ģērbtuves un higiēnas telpas. Otrajā stāvā paredzētas funkcionālās diagnostikas, ārstu darba telpas, mācību telpas u.c. personāla telpas. Bez tam šajā stāvā izvietoti vairāki funkcionālās diagnostikas kabineti, kuri grupēti gar diviem paralēliem, savstarpēji savienotiem gaiteņiem. Pie ieejas šajā telpu grupā izvietota pacientu reģistratūra. Paralēli šo telpu zonai, izmantojot trešo gaiteni, izvietoti vairāki ārstu darba kabineti, mācību telpas, šīs nodaļas personāla darba un atpūtas telpas, ģērbtuves un higiēnas telpas. Otrā stāva līmenī izveidota jauna sasaiste ar esošo stacionāra korpusu.

Ēkas ārējā apdare veidota saskaņā ar esošo slimnīcas korpusa apdares konceptuālo risinājumu - ēkas pirmā stāva daļa tika apšūta ar ķieģeļsarkanām fasādes flīzēm, otrā stāva līmenis apdarīts ar baltu dekoratīvo struktūrapmetumu.

Savukārt telpu iekšējā apdare veidota atbilstoši katras telpas funkcionālajām prasībām. Telpās ar augstām higiēnas prasībām, piemēram, angiogrāfu zālēs, apdare ir no reģipša paneļiem ar krāsota nerūsējoša tērauda pārklājumu, savukārt higiēnas telpās apdarē ir izmantots sienas linolejs. Griestu apdare telpās ar augstām higiēnas prasībām ir no galvanizēta metāla paneļiem, pārējās telpās izmantoti moduļtipa piekārtie griesti, kas kombinēti ar reģipša piekārtajiem griestiem.  Grīdas segumiem izmantots homogēns polivinilhlorīda grīdas segums  Tarkett Granit, kura kvalitāte neprasa īpašus pasākumus ikdienas uzkopšanai.

Rekonstrukcijas darbu ietvaros tika izbūvēta trotuāra daļa no betona bruģakmeņiem gar korpusa gala fasādi, kurai pieslēdzas divas ieejas šajā ēkā. Tika rekonstruēta arī braucamā daļa šajā posmā, ieklāts jauns asfaltbetona segums. Ap ēku izbūvēta jauna apmale no betona bruģakmeņiem un atjaunota noeja tehniskajās telpās ēkas pagraba stāvā.

Uz ēkas jumta tika izveidota apjomīga speciāla nojume, zem kuras tika izvietotas visas ventilācijas un dzesēšanas iekārtas.

Pateicoties šiem rekonstrukcijas darbiem tiks uzlabota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas vide, veselības pakalpojumu kvalitāte un pieejamība ikvienam, kā arī nodrošināta racionāla energoresursu izmantošana, atbilstošas vides un mikroklimata veidošana slimnīcas pacientiem un personālam.

Projekts tiks īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu. ERAF līdzfinansēto projektu Nr. 3DP/3.1.5.3.1/09/IPIA/VSMTVA/004 „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras pilnveidošana SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”, veicot pasākumus veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes un izmaksu efektivitātes paaugstināšanai“ un 3DP/3.1.5.3.1/09/IPIA/VEC/010 Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras pilnveidošana SIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” ietvaros.