Benjamiņu nams

Klients

SIA "Europa Group"

Adrese

Kr. Barona iela 12, Rīga

Objekta tips

Restaurācija un rekonstrukcija

Nodošanas gads

2006

Būvniecības statuss

Pabeigts

Leģendāro Benjamiņu namu, kas celts 1876. gadā celts bagāto tirgotāju Pfābu ģimenei pēc Berlīnes arhitektu projekta, un kas atrodas pašā Rīgas centrā blakus gleznainajam Vērmanes parkam, RE&RE pilnībā restaurēja 2006. gadā. Skulptors A. Folks, stiklinieks A. Kalerts un mākslinieks Georgs V. Timms izveidoja šo ēku par vienu no vēsturiskās arhitektūras paraugiem pilsētā ar krāšņiem rotājumiem un ornamentu joslām. Nama veidols atgādina Itālijas "palaco" un tā saimnieki laika gaitā, līdzīgi "palaco" būvētājiem, bijuši bagāti, ietekmīgi un mākslu mīloši. Šī lielā savrupmāja pēc būtības līdzinās pilij.

Ēkas rekonstrukcijas darbu gaitā tika saglabāta unikāla ēkas fasāde, atjaunota nama dekoratīvā, vēsturiski un mākslinieciski vērtīgā apdare. Restaurācijas darbi tika veikti atbilstoši visiem Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas norādījumiem.

Projekta realizācijas gaitā rekonstruēts ieejas halles polihromais krāsojums, atjaunota 19. gs. beigām raksturīgā kāpņu telpa, ēkas otrajā stāvā izveidota parketa oriģinālkopija. Bez tam, ir izdevies saglabāt pagājušā gadsimta dzīvojamās vides interjeru, tai pat laikā izveidojot funkcionālas, četru zvaigžņu viesnīcas prasībām atbilstošas telpas, ierīkojot modernas inženierkomunikācijas.

Šobrīd šis kādreizējais skaistais kungu nams ar savu vēsturisko smaržu ir kļuvis par iecienītāko četru zvaigžņu luksusa viesnīcu Rīgā.
 

Atpakaļ uz projektu sarakstu