Biroju un noliktavu komplekss “Baltais vējš”

Klients

SIA "Retex Būve"

Adrese

Kārļa Ulmaņa gatve 119, Mārupe, Mārupes nov., LV-2167

Projektētājs

Arh. D. Brezinska, arh. P. Venckovičs, int. dizainers M. Važa, stud. D. Krēsliņa, arh. tehn. R. Jans

Nodošanas gads

2006

Būvniecības statuss

Pabeigts

Biroju kompleksa “Baltais vējš”, kas tika pabeigts 2006. gadā, ēkas ir veidotas izmantojot visa kompleksa arhitektoniskā tēla pamatprincipu – balta betona čaulās ietverti stikla un metāla apjomi. Divas, savstarpēji perpendikulārās čaulas “iegraužas” viena otrā, uzsverot ēkas galveno ieeju.

Gar K. Ulmaņa gatvi novietots 3-stāvīgs apjoms (biroji) ar pilnībā stiklotu fasādi. Esošās ēkas otrā stāva apjoms daļēji tiek saglabāts un vizuāli nolasās caur stiklotu fasādi. Savukārt apjoma Dienvidu fasādē pielietots gaiša koka paneļu apšuvums ar vertikālām logu ailām. Perpendikulāri ielai novietotais ceturtā stāva apjoms (biroji un apsildāmas noliktavas) konsolveidīgi izvirzās virs galvenās ieejas. Ēkas iekšējais plānojums grupējas ap četrgaismīgu ātriju ar panorāmas tipa liftu.

Kā atzīst “Baltais vējš” “iemītnieki” - šī ir patiesi lieliska vieta, kur, pateicoties apkārtējai videi un darba apstākļiem, ir patīkami uzturēties, līdz ar to nodrošinot augstāku darba efektivitāti. Papildu pievienotā vērtība ir iespēja baudīt svaigu gaisu apzaļumotajā aptuveni 150 m2 terasē, kuras ziedi un augi rada īpaši patīkamu atmosfēru.

Atpakaļ uz projektu sarakstu