Dzintaru koncertzāles Mazā (slēgtā) zāle

Objekts

Dzintaru koncertzāles Mazā (slēgtā) zāle

Klients

Jūrmalas pilsētas dome

Adrese

Turaidas iela 1, Jūrmala

Projektētājs

SIA „Jaunromāns un Ābele”

Objekta tips

Rekonstrukcija un restaurācija

Nodošanas gads

2015

Būvniecības statuss

Pabeigts

Dzintaru koncertzāles Mazās (slēgtās) zāles rekonstrukcijas un restaurācijas darbi tika uzsākti 2012. gada oktobrī, un tos plānots pabeigt 2014. gada rudenī.

Dzintaru koncertzāles Mazā (slēgtā) zāle ar vairāk nekā 500 skatītāju vietām ir celta 1936. gadā, un tā ir nozīmīgs Jūrmalas 20. gadsimta sākuma koka arhitektūras piemineklis. Trīsdaļīgā koka būve celta pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birznieka projekta, un tās fasādē izmantoti nacionālā romantisma motīvi. Kopš ēkas uzcelšanas līdz šim laikam tai nav veikti nekādi kapitālie remonta darbi.

Dzintaru koncertzālei kūrortpilsētas dzīvē allaž bijusi nozīmīga vieta, un līdz ar dažādu starptautisku festivālu un koncertu skanējumu tās vārds plaši zināms ārpus Latvijas un kļuvis par atsevišķu, spēcīgu zīmolu. Dzintaru koncertzāle Jūrmalai ir viens no nozīmīgākajiem objektiem, un šī skaistā ēka sen jau bija pelnījusi jaunu veidolu, kas atbilstu mūsdienu vajadzībām.

Projekta autors ir arhitektu birojs „Jaunromāns un Ābele.” Projekta risinājums paredz visu kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un restaurēšanu. Vizuāli ēka paliks tāda pati, taču tiks uzbūvēti divi jauni paviljoni. Paviljonus novietos blakus esošajām biļešu kasēm un savienos ar koncertzāles ēku caur pagrabstāvu un jaunu stiklotu gaiteni esošās pergolas vietā. Katram paviljonam paredzēta sava funkcija, viens kalpos kā ieejas vestibils ar galveno ieeju no Turaidas ielas. Otrs paviljons ar kafejnīcas un restorāna funkciju atradīsies teritorijas iekšpusē. Starp abiem paviljoniem paredzēts savienojuma gaitenis, kas ļaus paviljonus savstarpēji norobežot. Pēc restaurācijas un rekonstrukcijas Dzintaru koncertzāles Mazā (slēgtā) zāle būs izmantojama  visu gadu, tādējādi ievērojami bagātināsies pilsētas kultūras dzīve.

Ziņas: 

Sākusies Dzintaru koncertzāles Mazās (slēgtās) zāles restaurācija un rekonstrukcija

Būvniecības darbi Dzintaru koncertzālē notiek saskaņā ar grafiku

Dzintaru koncertzāle ir gatava jaunajai pasākumu sezonai, būvniecības darbi turpināsies rudenī

Atsāk vērienīgos Dzintaru koncertzāles rekonstrukcijas un restaurācijas darbus

Noslēdzošie būvniecības darbi Dzintaru koncertzālē turpināsies rudenī

Dzintaru koncertzālē viesojas ārvalstu preses pārstāvji

Pabeigta Dzintaru koncertzāles Mazās (slēgtās) zāles restaurācija un rekonstrukcija.

 

 

Atpakaļ uz projektu sarakstu