Latvijas Kultūras akadēmijas Teātru studiju ēka jeb "Zirgu pasts"

Objekts

Latvijas Kultūras akadēmijas Teātru studiju ēka jeb "Zirgu pasts"

Klients

Latvijas Kultūras akadēmija

Adrese

Dzirnavu iela 46, Rīga

Objekta tips

Rekonstrukcija un restaurācija

Nodošanas gads

2012

Būvniecības statuss

Pabeigts

2011. gada vasarā RE&RE meistaru komanda uzsāka rekonstrukcijas būvdarbus Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un audiovizuālās mākslas katedras Teātra studiju bāzes ēkā - namā, kas celts 1826. gadā un saukts par Zirgu pastu.

Rekonstrukcijas būvdarbu gaitā ēka tiks funkcionāli pielāgota personām ar kustību traucējumiem un, rekonstruējot esošo ēku, tiks izveidota jauna piebūve. Būvdarbu laikā paredzēts saglabāt ēkas koka arhitektūru un vēsturisko vērtību, restaurējot arhitektoniskās detaļas un elementus. Dzirnavu ielas fasādes puse tiks atjaunota autentiski esošai koka arhitektūrai, tai skaitā atjaunojot slēģus, kas līdz mūsdienām nav saglabājušies. Savukārt, pagalma pusē tiks veidotas jaunas piebūves – multifunkcionāla zāle un stiklota izbūve divos stāvos.

Lielākā un gaidītākā ēkas izbūve ir multifunkcionālā zāle pirmajā stāvā, aptuveni 150 m² platībā un divu stāvu augstumā. Pēc rekonstrukcijas studentiem būs iespēja mācīties teātra mākslu piemērotās telpās, veidot teātra uzvedumus skatītājiem, kā arī pulcēties dažādos citos notikumos.

Ēka ir kultūrvēsturiskais piemineklis, vēsturisks nams, kas ir cienījama vecuma. Tāpēc RE&RE ar lepnumu pievienojas projekta komandai, kad ir jāsāk nama rekonstrukcija, piešķirot ēkai jaunu elpu, to funkcionāli pielāgojot mūsdienu vajadzībām. Iepriekšējos projektos gūtā pieredze ir neatsverama īpaši vēsturisko ēku rekonstrukcijas norisē, jo darbs vēsturiskā ēkā un pats rekonstrukcijas process ne vienmēr ir precīzi prognozējams un pieprasa īpašu attieksmi, augstu atbildību par veicamo darbu, kā arī meistaru profesionalitāti.

Vairāk informācijas par projektu lasiet sadaļā “Ziņas”.

Atpakaļ uz projektu sarakstu