Ziņas

Homburg Group un RE&RE pabeidz objekta Priedaines ielā 20 pirmo kārtu

Homburg uzņēmumu grupa un uzņēmums RE&RE ir pabeiguši investīciju projekta Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā, 1. kārtu, kurā enkurnomnieks ir pārtikas lielveikals “Maxima XX”. Pirmās kārtas, 5000 kvadrātmetru plaša tirdzniecības centra, kura celtniecības darbi tika uzsākti 2010. gada augustā, atklāšanas svētki norisināsies 3. novembrī. Projekta investīcijas veido Homburg grupas aktīvi un Nordea bankas līdzfinansējums. 

Šis tirdzniecības centrs ir būvēts saskaņā jauno Maxima dizaina koncepciju, par kuru mediju pārstāvji plašāk tiks informēti 3. novembrī pulksten 10:30 jaunā “Maxima XX” lielveikala telpās Priedaines ielā 20.

Priedaines ielas tirdzniecības centru pārvaldīs SNC Lavalin, ko paredz savstarpējā vienošanās ar Homburg grupu ar mērķi nodrošināt īpašumu pārvaldīšanu visās Baltijas valstīs. Kanādas uzņēmums SNC Lavalin, kas ir viena no pasaulē lielākajām celtniecības, inženiertehnoloģiju un projektu koncesijas kompānijām pasaulē, darbību Latvijā uzsāks šī gada beigās.

“Priedaines ielas projekts ir pirmais no plānotajiem 6 Homburg grupas investīciju projektiem, kas tiks īstenoti Latvijā tuvāko gadu laikā. Sadarbojoties ar spēcīgiem partneriem - būvniecības uzņēmumu RE&RE un līdzfinansētāju Nordea banku - esam veiksmīgi pabeiguši projekta 1. kārtu. Plānojam turpināt būvēt un attīstīt arī 2. kārtu - daudzstāvu dzīvojamo ēku ar 131 labiekārtotu dzīvokli. Dzīvojamās ēkas projektam paredzētā 4500 kvadrātmetru lielā pazemes autostāvvieta ar 133 vietām tika izbūvēta jau 1. kārtas ietvaros”, stāsta Homburg grupas Baltijas valstīs vadītājs Džeims Gerijs Torpejs (James Gerry Torpey).

Homburg grupa plāno attīstīt divus citus tirdzniecības centrus Rīgā, kas šobrīd ir tehniskā projekta stadijā. Plānots, ka abi no šiem objektiem ekspluatācijā tiks nodoti jau 2012. gadā. Kā uzsver Džeims Gerijs Torpejs, “esam apmierināti ar līdzšinējiem īstenotajiem projektiem, līdz ar to esam apņēmības pilni turpināt lielveikalu attīstīšanu Latvijā”.

“Neskatototies uz joprojām samērā svārstīgajiem ekomiskajiem apstākļiem, esam veiksmīgi noslēguši šī projekta 1. kārtu, kas apliecina to, ka, pateicoties spēcīgai nekustamo īpašumu attīstītāju, būvnieku un bankas profesionāļu komandai, ir iespējams realizēt vērienīgus projektus arī šodien. Vēlos pateikties visiem šajā projektā iesaistītajiem par veiksmīgo sadarbību, kas patiesi iedrošina iet uz priekšu un īstenot arvien jaunus projektus”, pauž RE&RE ģenerāldirektors Didzis Putniņš.

Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks: „Esam gandarīti, ka varam strādāt kopā ar augsta līmeņa profesionāļiem, kas attaisno cerības, precīzi ievērojot projekta noteiktos izpildes termiņus. Būvniecība norit pēc sākotnējā plāna, un 1. kārtas pabeigšana ir pozitīvs signāls veiksmīgai tālākajai projekta attīstībai. Tas ir stabilitātes un uzticamības rādītājs, kas mums kā finanšu partnerim ir svarīgi.”