Ziņas

Rīgas pils Priekšpils restaurācijas un rekonstrukcijas darbi norit pēc grafika

22. maijā mediju pārstāvji tika iepazīstināti ar Rīgas pils Priekšpils rekonstrukcijas un restaurācijas gaitā līdz šim īstenotajiem darbiem. Pasākumā piedalījās VAS “Valsts nekustamie īpašumi" pārstāvji, kā arī celtnieki - būvniecības kompāniju RE&RE un SKONTO Būve izveidotās pilnsabiedrības SBRE pārstāvji. Ekskursijā pa Rīgas pili devās arī 16 radoši un zinātkāri skolēni no Rīgas, Gulbenes, Cēsim un Vecumniekiem, kas piedalījās pils būvdarbiem veltītajos zīmējumu, erudīcijas konkursos un ieguva ekskluzīvu iespēju apmeklēt Rīgas pili laikā, kad tas ļauts vien būvniekiem, restauratoriem un citiem nozares speciālistiem.

Kopš rekonstrukcijas darbu uzsākšanas 2012. gada decembrī Rīgas pils Priekšpilī pabeigti demontāžas darbi - demontētas starpsienas, griesti, grīdas un inženierkomunikācijas. Turpinās pāļu pastiprināšanas darbi un pāļu izbūve. Tāpat tiek turpināta pārseguma, aiļu pārsedžu un jumta konstrukciju pastiprināšana, kā arī jaunu konstrukciju izbūve. Joprojām notiek Rīgas pils Baltās zāles jumta pastiprināšanas darbi. Savukārt Svētku zālē, kur agrāk avārijas stāvokļa dēļ netika ielaisti apmeklētāji, pašlaik tiek pabeigti grīdas pārseguma pastiprināšanas darbi.

Saskaņā ar darba grafiku turpinās arī gada nogalē iesāktie darbi pie logu un durvju restaurācijas, kā arī mēbeļu un lustru restaurācijas darbi. Ir uzsākti fasādes restaurācijas darbi pils iekšpagalmā, kas tiks turpināti visu vasaras sezonu. Tāpat turpinās arī apjomīgi jauno inženiertīklu izbūve darbi.

Vienlaikus ar restaurācijas un pamatu izbūves darbiem Priekšpilī tiek veikti arheoloģiskie izrakumi. Patlaban Rīgas pils rekonstrukcijas - restaurācijas darbus katru dienu veic vairāk nekā 150 savas jomas profesionāļu.

Kopā ar būvniekiem, restauratoriem un citiem būvniecības nozares speciālistiem ieskatu Rīgas pils Priekšpils rekonstrukcijas un restaurācijas darbu gaitā guva zīmējumu konkursa “Mana Rīgas pils” uzvarētāji. Ekskursijas laikā radošie bērni viesojās arī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, iepazinās ar Rīgas pils vēsturi, kā arī aplūkoja Valsts prezidenta darba kabinetu.

Zīmējumu konkursam „Mana Rīgas pils” kopumā tika iesniegti vairāk nekā 100 skolēnu darbi no visas Latvijas, kā arī vairāki desmiti atbilžu uz āķīgajiem erudīcijas konkursa jautājumiem par pils vēsturi. Zīmējumu autori savos darbos tika aicināti attēlot savu personīgo vīziju par to, kāda varētu būt Rīgas pils pēc restaurācijas un rekonstrukcijas darbu pabeigšanas 2018.gadā. Vislielākais iesūtīto darbu skaits tika saņemts no Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem, kā arī Gulbenes 2. vidusskolas skolēniem.